dabek5 prowadzi tutaj blog rowerowy

Eagle and Stiffee

S908 Smart Band GPS w praktyce

Sobota, 23 grudnia 2017 | dodano: 23.12.2017

Smart Band GPS... Coraz więcej znajomych łazi z wynalazkiem pt. Smart Band, których obecnie na rynku jest cała masa...począwszy od tych za 70 pln ceny potrafią dojść do 1.000 pln.
W zasadzie założyłem, że nie chcę wydać więcej niż 150 pln, ładowanie musi być przez port a nie wtyczkę i że powinien mieć GPS... no i jeszcze pasek normalny a nie na zapinkę:)

fot ze strony sprzedawcy
Podejrzewam, że funkcjonalność takiego sprzętu od pewnej kwoty rośnie, nie mniej jednak w sprzęcie za 150 pln jest zdecydowanie za mało informacji..
W zasadzie sama opaska jest OK. Sprawia solidne wrażenie, dobrze trzyma się nadgarstka, jest stosunkowo prosta w obsłudze i dość czytelna... gorzej jest z oprogramowaniem na Androida, bo pomimo parametrów jakie daje opaska, aplikacja niewiele potrafi z nich skorzystać (HPlus Watch)
Zacznijmy od pozytywów...
GPS - pierwszy test - jazda w lesie - drogę wrysował poprawnie, a odległość podał jak odpalone w tym samym czasie aplikacje w telefonie... i tu pierwszy zgrzyt, bo owszem wrysował trasę którą można prześledzić na mapie Google na telefonie, ale poza tym podał jedynie całkowitą odległość, czas przejazdu i średnią prędkość (w przypadku powtarzalnych okrążeń - można uzyskać też ich ilość). Śladu trasy nie da się wyeksportować do GPX, nie podaje też żadnych innych statystyk z trasy - np max prędkość, prędkość na poszczególnych odcinkach itp. a przecież takie dane podaje już nawet mało ceniona przez rowerzystów aplikacja Endomondo...

Strefy tętna - w opasce można ustawić parametry użytkownika (wiek, wzrost, waga) oraz strefy tętna w jakich chcemy by opaska wibrowała, a w zamian dostajemy podsumowanie w postaci ilości spalonych kalorii (wydaje się mało wiarygodne) i mało precyzyjne graficzne zestawienie pulsu. Paradoksalnie włączenie treningu wyłącza wykres pulsu z dziennego wykresu (może to przypadek).
 
Użytkowo... jadąc w nocy, mając opaskę pod rękawem w żaden sposób nie można kontrolować czy wibracja dotyczy wejścia czy wyjścia ze strefy tętna (inaczej może być latem w ciągu dnia). Bateria podobno wytrzymuje 6 godzin używania z GPS - i może tak jest dziś w ciągu godziny zeszła mi jedna kreska:). Można powiedzieć, że opaska Smart Band ma ten plus w stosunku do pulsometru, że nie posiada opaski piersiowej, nie jest to jednak zaleta, bo oznacza to tyle, że zawsze musi być na nadgarstku i nie możemy jej zaczepić na kierownicy czy chociażby na rękawie kurtki.

S908 Smart Band GPS wydaje się być dobrym urządzeniem jak za ta kwotę... jednak zdecydowanie jej ograniczeniem jest towarzyszące oprogramowanie HPlus Watch, które jest nie tylko toporne, to jeszcze dodatkowo praktycznie nic nie robi z pobranymi danymi z jakie otrzymuje z opaski... obawiam się, że małe są szanse na zmianę, w tym zakresie bo pojawia się tu konflikt interesów - producentom telefonów zależy na promowaniu własnych opasek sprzężonych zapewne dużo lepiej z telefonami.
Z ciekawostek dotyczących HPlus - nie można w nim wybrać języka, więc z automatu instaluje się tłumaczona wersja... w jaki sposób - widać na zdjęciu poniżej


podsumowanie po dłuższym czasie http://dabek5.bikestats.pl/1649953,S908-Smart-Band...


Kategoria Trudne wybory... sprzętowe..., Rowerowe przemyślenia:), Chinese Torture


komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa emobs
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]